MikroklimatMikroklimatZespół istnieje od 1993 roku, ale jego korzenie sięgają połowy lat siedemdziesiątych, kiedy to Basia razem ze swoim bratem Janem i przyjaciółmi z dzisiejszego "Mikroklimatu" pisali swoje pierwsze piosenki. Najbardziej znane, to: „Błękitny czas” (Jan Sobolewski - Małgorzata Grabowska), „Blues niepotrzebnych powrotów” (Jan Sobolewski - Barbara Sobolewska), „Mokro” znana też pod tytułem „Ślimak” (Leszek Matecki - Barbara Sobolewska), „Niedogotowana manna” (Jan Sobolewski - Barbara Sobolewska). Zdobywały one laury na takich festiwalach jak: Yapa, Bazuna, Giełda Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. W późniejszych latach zarówno Leszek jak i Stanisław współpracowali z wieloma gwiazdami naszej sceny piosenkarskiej, udzielali się jako muzycy sesyjni, w końcu również jako producenci płytowi. W "Mikroklimacie” mają możliwość realizowania swoich pomysłów na piosenki.

Zespół wydał dwie kasety i płytę CD pt. "W drodze do dnia". Wystąpił na festiwalu w Opolu w koncercie "Kraina Łagodności", nagrał 3 teledyski m.in.dla Muzycznej Jedynki, aktualnie pracuje nad kolejną płytą, tym razem o tematyce religijnej.

Piosenki "Mikroklimatu", to na ogół łagodne brzmienie balladowe, ale również słychać w nich elementy bluesa czy stylu folk. Przez jednego z recenzentów określone zostały jako piosenki "(...) z wiatrem w tle, ze słońcem nad głową, z lekką zadumą i olbrzymią dozą optymizmu."

"Mikroklimat" to czteroosobowy zespół występujący w składzie:

Barbara Sobolewska - śpiew
Leszek Matecki - gitara
Stanisław Szczyciński - fortepian
Maciek Szczyciński - gitara basowa

Kontakt w celu zorganizowania koncertu: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 
<< Lipiec 2014 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane firmy
  MDK-Kurs rysunku Kraków
  MDK-Kurs rysunku Kraków

  mgr inż. Witold Zagożdżon STROICIEL
  mgr inż. Witold Zagożdżon STROICIEL

  Centrum Artystyczne Sztukarnia
  Centrum Artystyczne Sztukarnia

  Strefa Piosenki
  Strefa Piosenki

  MEDIA ART
  MEDIA ART

Twoim zdaniem
na tej stronie powinno być więcej...